Palaa kohteeseen Tulokset

2012

Vuoden 2012 sijoitukset (spirit pisteet):

  1. Vihreät Tomaatit (82p)
  2. Keltainen Sukellusvene (92p)
  3. Siniset Zeeprat (97p)
  4. Musta Surma (100p)
  5. Valkohaamut (91p)
  6. Violetit Vipeltäjät (86p)
  7. Vaaleanpunaiset Vesimelonit (86p)
  8. Punainen Unelmien Tyttömiespoika -joukkue (73p)

Spirit-voittajajoukkue: Musta Surma
Arvokkain pelaaja:
Kalle Kinnunen
Paras Dyykkaaja: Oskari Vuorio

Pelit

Lohko A

Joukkue Voitot Tappiot Tehdyt Päästetyt Maaliero
Vihreä 3 0 22 10 12
Punainen* 2 1 23 8 15
Keltainen 1 2 13 19 -6
Sininen 0 3 23 8 -20

* Punaisen “polttarijoukkueen” voitot mitätöitiin sovitusti, koska joukkue ei ollut arvottu hattuturnauksen kriteerien mukaisesti.

Vihreä – Keltainen 7 – 3
Sinien – Punainen 1 – 8
Sininen – Keltainen 2 – 8
Vihreä – Punainen 6 – 5
Vihreä – Sininen 9 – 2
Punainen – Keltainen 10 – 2

Lohko B

Joukkue Voitot Tappiot Tehdyt Päästetyt Maaliero
Musta 2 1 15 12 3
Violetti 2 1 17 13 4
Valkoinen 2 1 14 11 3
Vaaleanpunainen 0 3 9 19 -10

Keskinäisten ottelujen mennessä ristiin, spirit-pisteet ratkaisivat joukkueiden järjestyksen.

Vaaleanpunainen – Valkoinen 3 – 6
Violetti – Musta 5 – 6
Violetti – Valkoinen 5 – 4
Vaaleanpunainen – Musta 3 – 6
Vaaleanpunainen – Violetti 3 – 7
Musta – Valkoinen 3 – 4

Pudotuspelit

Välierä A1 vs B4: Vihreä – Vaaleanpunainen 6 – 4
Välierä B1 vs A4: Musta – Punainen 2 – 10
Välierä A2 vs B3: Keltainen – Valkoinen 7 – 2
Välierä B2 vs. A3: Violetti – Sininen 4 – 6

Voittajat A1/B4 – B1/A4: Vihreä – Sininen 7 – 3
Voittajat B1/A4 – A2/B3: Musta – Keltainen 2 – 4
Häviäjät A1/B4 – B1/A4: Vaaleanpunainen – Violetti 4 – 6
Häviäjät B1/A4 – A2/B3: Punainen – Valkoinen 9 – 2

Sijat 7.-8.: Vaaleanpunainen – Punainen 2 – 7
Sijat 5.-6.: Violetti – Valkoinen 1 – 8
Pronssi: Musta – Sininen 5 – 6
Finaali: Vihreä – Keltainen 8 – 4

PElaajat

Vihreät Tomaatit
Anna-Maria Niemelä
Kati Matilainen
Heidi Hokkanen
Miikka Keski-Säntti
Päivö Kinnunen (C)
Ari Väliheikki
Kalle Kinnunen
Matti Heiskanen

Keltainen Sukellusvene
Noora Ketola
Terhi Dahlbacka
Mikko Mourujärvi
Otto Forsbom (C)
Tapio Moilanen
Aaro Asikainen
Kimmo Vuolteenaho
Petri Heikinmatti

Siniset Zeeprat
Suvi Rahkolin
Anna Kallunki
Reetta Heikkinen
Henry Isojärvi (C)
Lauri Vehkala
Juhani Vesa
Tommi Hujanen
Paavo Yliluoma

Musta Surma
Satu Sihvonen
Elina Marjakangas
Anna Nyman
Kari Tolonen
Janne Airo (C)
Lauri Raittila
Pyry Liedes
Oskari Vuorio

Valkohaamut
Vivan Nyman
Tiina Karila (C)
Reeta Rahkola
Pekka Kauhanen
Timo Suutari
Teemu Ritvanen
Riku Laukka
Juha-Pekka Mikkola

Violetit Vipeltäjät
Mira Salo
Hanna Ruotsalainen
Tuomas Talus (C)
Jukka Pieskä
Jari Turunen
Jani Rutanen
Teemu Säilynoja

Vaaleanpunaiset Vesimelonit
Jonna Hepa-aho
Sini Kiprianoff
Markku Kulmunki (C)
Tero Kontkanen
Markus Keski-Säntti
Tom Olsson
Joni Lehtosaari
Viljami Pekkala

Punainen Unelmien Tyttömiespoika
Jukka Kaakinen
Mikko Kaakinen
Pekka Kaakinen
Lassi Kallio
Pasi Roimela
Jani Ahteela
Juho Rantalaiho

Vastaa

Your email address will not be published.