Palaa kohteeseen Tulokset

2019

Sijoitukset

  1. Empty City Rollers
  2. Vajun Kämmmit
  3. Mela Jejj
  4. Ronkelin Sankarit
  5. Sekaajan Ekoteko
  6. Kvsjernopylin Smurffit
Empty City Rollers – KBU 2019 ylivoimainen voittaja!

Spiritit

  1. Vajun Kämmmit (78 p)
  2. Mela Jejj (77 p)
  3. Kvsjernopylin Smurffit (73 p)
  4. Sekaajan Ekoteko (72 p)
  5. Ronkelin Sankarit (70 p)
  6. Empty City Rollers (68 p)
Vajun Kämmmit – Spirit voittaja ja turnaus hopeaa!

Hienoimmat Dyykit: Niko Pääkkönen
Kuumin pelaaja: Tuomas Krook
Syvin kuoppa: Aapo Kanervo

Hiekalla on kiva levyttää kiekon perään —O

Empty City Rollers

Empty City Rollers

Emmi Forsman
Mark Roth
Markus Hällfors
Matti Kanervo
Masha
Pauliina Ounila
Pekka Kauhanen
Tuomas Krook


Vajun Kämmmit

Vajun Kämmmit – Kolomella ämmmällä

Ilari Nurmela
Jussi Hällström
Kaisa Korhonen
Markku Pajunen
Miikka Keski-Säntti
Minna Kauppi
Tiia Junnikkala
Ville Varpunen


Mela Jejj

Mela Jejj – Melajengi

Aino Seppälä
Eero Määttä
Elli Hirvonen
Juha “Jysky” Julkunen
Jonna Myllymäki
Joonas Tamminen
Lauri Suomela
Markku Kulmunki


Ronkelin Sankarit

Ronkelin Sankarit – Sankaritekoja!

Anna-Maria Niemelä
Lasse Kaaos
Niko Pääkkönen
Olli Huotari
Roni Koskela
Saara Antell
Jukka Raimovaara
Satu Sihvonen


Sekaajan Ekoteko

Sekaajan Ekoteko – Muovin kierrättäjät

Anna (Ansku) Ritala
Eero Metso
Juho Oksanen
Juha Santtila
Kati-Mari
Satu Huttunen
Sami Tuominen
Tero Kontkanen


Kvsjernopylin Smurffit

Kvsjernopylin Smurffit – NYT Smurffataan!

Elisa Pursiainen
Jani Rutanen
Juha Salmi
Kari Hulkko
Pinja Rajala
Reetta Hälvä
Severi Pehkonen-Ollila
Valtteri Kangasmäki

Pelit

JoukkueVoitotTappiotMaaliero
Empty City Rollers5037 – 12
Vajun Kämmmit3220 – 22
Mela Jejj2322 – 28
Ronkelin Sankarit2313 – 25
Sekaajan Ekoteko2322 – 24
Kvsjernopylin Smurffit1417 – 27

Alkusarja

Mela JejjVajun Kämmmit 3 – 10
Sekaajan EkotekoEmpty City Rollers 6 – 7
Vajun Kämmmit Kvsjernopylin Smurffit 6 – 4
Ronkelin Sankarit Mela Jejj3 – 6
Sekaajan Ekoteko Ronkelin Sankarit 3 – 4
Kvsjernopylin Smurffit Empty City Rollers 3 – 7
Empty City Rollers Mela Jejj8 – 2
Vajun Kämmmit Sekaajan Ekoteko 3 – 5
Kvsjernopylin Smurffit Ronkelin Sankarit 2 – 4
Empty City Rollers Vajun Kämmmit 9 – 0
Mela Jejj Sekaajan Ekoteko 7 – 2
Ronkelin Sankarit Empty City Rollers 1 – 6
Mela JejjKvsjernopylin Smurffit 4 – 5
Sekaajan Ekoteko Kvsjernopylin Smurffit 6 – 3
Ronkelin Sankarit Vajun Kämmmit 1 – 8

Sijoituspelit

FinaaliEmpty City RollersVajun Kämmmit 8 – 2
PronssiMela JejjRonkelin Sankarit5 – 1
Sij. 5.-6.Sekaajan EkotekoKvsjernopylin Smurffit4 – 3
Finaalijoukkueet